Stadskanaal Engelandlaan
Contact met thuis
De ambities die Ubbo Emmius voor zijn leerlingen uitspreekt en die nadrukkelijk verder reiken dan het behalen van het schooldiploma, kunnen niet gerealiseerd worden zonder de steun en betrokkenheid van de ouders. We vinden het daarom belangrijk om ouders actief te betrekken bij de ontwikkelingen van hun kind en van de school als geheel. Dat vraagt om een actieve houding van alle partijen om zo de driehoek leerling – school – ouder te versterken in het belang van de leerlingen.
Oudernieuwsbrief
Wekelijks ontvangen alle ouders van onze leerlingen de oudernieuwsbrief. Hierin staan zaken als: mutaties in het docentenbestand; actuele informatie; huiswerk-tips voor hulp door ouders; ontwikkelingen op school. De oudernieuwsbrief wordt per mail verstuurd.
Magister
Niet alleen de leerlingen, maar ook de ouders krijgen aan het begin van het schooljaar een inlogcode en een wachtwoord. Dat biedt hen de mogelijkheid om thuis op de computer de schoolresultaten van hun kind te volgen. Het huiswerk wordt ook in Magister genoteerd. Maar: de leerlingen moeten altijd het huiswerk in de eigen agenda schrijven. Als er een keer niet iets in Magister staat geeft dat dus geen recht om het huiswerk niet te doen.
Ouderavonden
In ieder leerjaar organiseren we voor ouders een of meer ouderavonden. Op deze ouderavond geven we algemene informatie en kunnen de ouders kennis maken met de mentor. Uitnodigingen voor de ouderavonden worden ruim een week van tevoren gemaild. De exacte data waarop de ouderavonden worden gehouden staan op de website.
Mentorspreekavonden
Na het 1e, 2e en 3e rapport is er voor ouders de mogelijkheid vijftien minuten te praten met de mentor. We vinden het belangrijk dat de leerling aanwezig is bij deze gesprekken.
Informatie aan gescheiden ouders
Wanneer ouders/verzorgers gescheiden zijn, heeft de school een wettelijke plicht om beide ouders met gezag op gelijke wijze te informeren over de (school)loopbaan van hun kind. Beide gezaghebbende ouders ontvangen op verzoek informatie. Ook als het kind bij één van de ouders/ verzorgers woont, blijven beide ouders met gezag recht hebben op dezelfde informatie. De school kiest geen partij in conflictsituaties. Ouders zonder gezag hebben in principe geen wettelijk recht op informatie via de school. Indien gewenst kan hierover contact worden opgenomen met de schoolleiding. We verzoeken ouders om wijzigingen in de gezagssituatie of contactgegevens tijdig door te geven, zodat we beide ouders goed kunnen blijven informeren.